niedziela 9 sierpień 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

9.  sierpnia  .  2020  -  OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Trwa nowenna do Matki Bożej Łaskawej, nasze duchowe pielgrzymowanie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Dziś, oraz w tygodniu o godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, Różaniec, adoracja, oraz zachęcamy potem do pozostania na wieczornej Mszy św.
  2. W piątek przypada wspomnienie św. Maksymiliana Kolbe.
  3. Również w piątek po wieczornej Mszy św. rozpocznie się wystawienie Najświętszego Sakramentu. Trwać ono będzie przez całą noc do godz. 7.00 rano. Zapraszamy was wszystkich i każdego z osobna, wszystkie grupy parafialne do włączenia się w to modlitewne całonocne czuwanie.
  4. W sobotę 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszej Diecezji ten dzień obchodzony jest jako dzień Matki Bożej Zwycięskiej. Tego dnia przeżywać będziemy 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r. zwanej Cudem nad Wisłą. Msze św. w tym dniu będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Po Mszach św. nastąpi poświęcenie ziół i kwiatów.
  5. W tę Uroczystość 15 sierpnia zapraszamy na Msze św. o godz. 10.00 w intencji Ojczyzny i Wojska, które tego dnia obchodzi swoje święto.
  6. Rada Stała KEP i biskupi wskazują jeszcze raz na konieczność dostosowania się do rygorów wprowadzanych przez służby sanitarne, tak, by nie dochodziło do rozprzestrzeniania się koronawirusa. Respektowanie zarządzeń władz państwowych jest naszym obowiązkiem. W tej sprawie chodzi jednak również o wzajemną troskę o nasze zdrowie, naszych bliskich, sąsiadów, znajomych, szczególnie o seniorów i osoby z poważnymi chorobami przewlekłymi, które są najbardziej zagrożone skutkami Covid 19. Zakrywanie ust i nosa w miejscach określonych przez służby sanitarne – w tym w kościołach i kaplicach – jest prostym gestem, który świadczy o odpowiedzialności i dojrzałości. Pokazuje nasze podejście do ewangelicznej zasady miłości bliźniego, o której często w czasie epidemii przypomina nam papież Franciszek.
  7. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest do nabycia nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. Prosimy was o jego nabywanie. W tej całej sytuacji bez waszej pomocy, bez nabywania tego tygodnika, nie podołamy sami z wydatkami. Za waszą pomoc i zrozumienie jesteśmy i będziemy wam wdzięczni.
Scroll to top