czwartek 21 luty 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE A.D. 2018-03-19

19.03.2018 r. - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Zbierane są dzisiaj ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.

2. W środę / 21 marca/,po Mszy św. wieczornej w Sali przy kancelarii będzie spotkanie dla rodziców i chrzestnych dzieci, które będą ochrzczone w święta. Obecność rodziców i chrzestnych jest konieczna.

3. W najbliższy piątek/23 marca/ przejdziemy ulicami naszej parafii odprawiając nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. rozważania przy kolejnych stacjach poprowadzą przedstawiciele różnych grup. W związku z tym porządek nabożeństw w piątek będzie następujący:
- godz.18.00 – Msza św.
- po Mszy św. rozpoczęcie Drogi Krzyżowej i wyście z Kościoła. Nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci. Tego dnia będzie 1 wspólna Droga Krzyżowa

4. W niedzielę Palmową Służba liturgiczna będzie rozprowadzać palemki. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby tej wspólnoty.

5. W sklepiku Brata Alberta można nabyć świece wielkanocne Caritas, paschaliki, karty i ozdoby świąteczne.

6. Za tydzień Niedzielą Palmową rozpoczniemy obchody Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm podczas Mszy św./na początku/.

7. W związku z tym ,że nas kapłanów jest mniej ,prosimy by spowiedzi przed świętami nie odkładać na ostatnią chwilę. Bowiem w ostatnim tygodniu nie damy rady wszystkich wyspowiadać. A spowiedzi w Wielki piątek i sobotę nie będzie. Z góry dziękujemy za zrozumienie.

8. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr.1.im.Św.Jana Pawła II oraz samorząd  uczniowski składają darczyńcom naszej parafii podziękowanie za wsparcie, zaangażowanie, dobre serce i pomoc w akcji Wielkanocna Paczka dla Polaków na Białorusi./Podziękowanie wisi w gablocie/.

9. Dnia 3 kwietnia w przychodni na ul. Paderewskiego odbędzie się bezpłatne badanie wzroku. Szczegóły na plakacie, który jest w gablocie.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – nabyć ją można w zakrystii.

Scroll to top