sobota 23 luty 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE A.D. 2018-02-11

11.02.2018 r. - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś rozpoczynamy w naszej Parafii Misje św. Prowadzić je będą O.Paulini- O.Krzysztof i O.Marek.Plan Misji św. jest w rozdanych folderach.

2. Dzisiaj są zbierane do puszek ofiary dl Caritas –na leczenie i rehabilitację chorych dzieci.


3. Dzisiaj po Mszy św. o godz.18.00 będzie spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – grupa Ks. Roberta


4. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczniemy Wielki Post – czas, w którym przez nawrócenie, pokutę, umartwienie i rozważania Męki Pańskiej mamy się przygotować na radości świąt Zmartwychwstania. Msze św. o godz.7.00,10.00,16.30,18.00,19.30.Posypanie głów  popiołem podczas każdej Mszy św.


5. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki i środę popielcową, oraz zaleca się ją w wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Post ścisły, czyli ilościowy, obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich, między 18 a 60 rokiem życia. Uzasadniona niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek, domaga się od chrześcijan innych form pokuty. W okresie Wielkiego Postu katolicy zobowiązani są do powstrzymywania się od udziału w zabawach i dyskotekach.


6. W dobrym przeżywaniu czasu Wielkiego Postu, kościół ofiarowuje nam szczególną pomoc, są to nabożeństwa wielkopostne. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej są odprawiane:

- o godz.17.17 – dla dzieci
- o godz.18.30 – bezpośrednio po Mszy św. wieczornej dla młodzieży i dorosłych. Na rozważanie Męki Pańskiej w nabożeństwach Gorzkich Żali zapraszamy  w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.17.15.
Ze względu na trwające u nas Misje św. nie będzie w tym tygodniu Drogi Krzyżowej dla dzieci.

7. W Środę Popielcową rozpoczyna się tydzień modlitw o trzeźwość narodu.


8. W przyszłą niedzielę 18 lutego przybędzie do nas kopia Cudownego Obrazu M.B.Częstochowskiej w godz. Wieczornych / szczegóły w rozdanych folderach. Zapraszam wszystkich, by powitać naszą Matkę. W związku z tym w przyszłą niedzielę nie będzie Gorzkich Żali.


9. W związku z nawiedzeniem naszej Parafii przez Kopię Cudownego Obrazu M.Bożej, prosimy was gorąco o udekorowanie naszych ulic, przydrożnych Krzyży, kapliczek oraz naszych domów. Obraz przybędzie do nas ul.Paderewskiego, a powitamy go  ,przy rondzie tu przy parafii.


10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – nabyć ją można w zakrystii.


Scroll to top