czwartek 21 luty 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE A.D. 2017-04-02

09.02.2017 r. - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


  1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Palmową. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz.17.15.

  2. Dzisiaj po Liturgii Mszy Wieczerzy Pańskiej mamy okazję podjęcia 30 – sto dniowej modlitwy w intencji jednego kapłana. Obrazki z modlitwą za księży, imieniem i rokiem święceń kapłańskich możemy odebrać w zakrystii lub od ministrantów przy wyjściu z kościoła. Jako kapłani o tę modlitwę prosimy i z serca za nią dziękujemy.

  3. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękujemy Paniom z naszych wspólnot parafialnych za zbiórkę ofiar.

  4. W miniony piątek odprawiliśmy nabożeństwo Drogi Krzyżowej idąc ulicami naszej parafii. Dziękujemy wszystkim przybyłym za wspólną modlitwę. Słowa podziękowania kierujemy do osób, które włączyły się w przygotowanie tego nabożeństwa i prowadzenie rozważań. Dziękujemy policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Maz.  za pomoc w bezpiecznym przeżywaniu tego nabożeństwa.

  5. Kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu / ten Tydzień /będzie czynna;-w poniedziałek, wtorek i środę w godz.10.00 – 12.00 i 16.00 – 17.30. Od CZWARTKU kancelaria będzie NIECZYNNA

  6. TRIDUUM PASCHALNE

 

WIELKI  CZWARTEK   - 13 kwietnia

   Godz.18.00      -  Msza św. Wieczerzy Pańskiej

                                      / po Liturgii adoracja do godz.21.00 /

 

WIELKI  PIĄTEK         - 14 Kwietnia

   Godz.8.00 – Rozpoczęcie adoracji

   Godz.9.00 – Ciemna Jutrznia

   Godz.18.30  - Liturgia MĘKI PAŃSKIEJ

                          / po Liturgii adoracja przy Grobie Pańskim do godz.21.00 /

 

  WIELKA SOBOTA      - 15 Kwietnia

     Godz.8.00    - Rozpoczęcie Adoracji

     Godz.9.00   - Ciemna Jutrznia

      Godz.20.00 – LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ

                                  / Prosimy o przyniesienie ze sobą świec /

7. W Wielki Piątek Rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę nowennę odprawimy o godz.15.00. Od Niedzieli wielkanocnej do soboty włącznie. Nowennę odprawimy po Mszy św. wieczornej.

8. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę w godz.8.00 – 9.00 i 10.00 -16.00. W czasie święcenia pokarmów w Wielką Sobotę ministranci będą rozprowadzać wodę święconą. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na ich fundusz. W godz. 9.00 do godz.10.00 będzie przerwa w święceniu pokarmów - w tym czasie bowiem będzie śpiewna Ciemna Jutrznia.

9. W Wielki Piątek będzie jeszcze okazja do spowiedzi w godz.15.30 – 16.30.Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę !!!!!!!!

10. W niedzielę Wielkanocną – Rezurekcyjna procesja i Msza św. o godz.6.00, oraz Msze św. o godz.10.00,11.30,13.00 i 18.00. W Niedzielę wielkanocną  NIE BĘDZIE MSZY ŚW. o godz.8.30.

11. Zapraszamy dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatki podczas procesji rezurekcyjnej – próba obędzie się  12 kwietnia (środa) o godz. 17.30. Zwracamy się z prośbą o przynoszenie kwiatków do sypania na procesję. Dziękujemy.

12.  W Poniedziałek Wielkanocny  Msze św. wg. porządku niedzielnego. Taca będzie przeznaczona na K.U.L.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – nabyć ją można w zakrystii.

 

 


Scroll to top