czwartek 21 luty 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE A.D. 2017-02-26

26.02.2017 r. - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post – czas, w którym przez nawrócenie, pokutę, umartwienie i rozważania Męki Pańskiej mamy się przygotować na radości świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W środę popielcową Msze św. o godz.7.00, 10.00, 18.00 i 19.30.Posypanie głów popiołem podczas każdej Mszy św.

2. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki i środę popielcową ,oraz zaleca się ja w wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Post ścisły, czyli ilościowy, obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich , między 18 a 60 rokiem życia. Uzasadniona niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek, domaga się od chrześcijan podjęcia innych form pokuty. W okresie Wielkiego Postu katolicy zobowiązani są do powstrzymywania się od udziału w zabawach i dyskotekach.

3. W dobrym przeżywaniu czasu Wielkiego Postu, Kościół ofiarowuje nam szczególną pomoc, są to nabożeństwa wielkopostne. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej są odprawiane :
- o godz.17.15 - dla dzieci
- o godz.18.30 - bezpośrednio po Mszy św. wieczornej dla młodzieży i dorosłych.
Na rozważanie Męki Pańskiej w nabożeństwie Gorzkich Żali zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.17.15.

4. W środę popielcową rozpoczyna się czas modlitwy o trzeźwość narodu.

5. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Msza św. ku czci Najśw. Serca Jezusa o godz. 7.00.Spowiedz rano i  od godz.17.00.W sobotę Msza św. wynagradzająca Sercu Maryi o godz.18.00. Po Mszy św. Różaniec z rozważaniami tajemnic, po nim modlitwa w ciszy przed Najśw. Sakram. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski i Akt oddania się Matce Bożej.

6. W I sobotę od godz. 9.00 kapłani odwiedzą w domach osoby starsze i chore z posługą sakramentalną.

7. Organizujemy 1 kwietnia (sobota) wyjazd z naszej parafii na Misterium Męki Pańskiej do Czerwińska. Ze względu na rezerwację biletów, należy się zapisać, oraz wnieść opłatę. Bilet na sztukę, autokar i zwiedzanie muzeum misyjnego kosztuje 35 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – nabyć ją można w zakrystii

Scroll to top