czwartek 21 luty 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE A.D. 2015-05-10

10.05.2015 r. - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

1. Dziś w naszej Parafii uroczystość Pierwszej Komunii św. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin. Od jutra do soboty włącznie dzieci będą przeżywały „biały tydzień” uczestnicząc we Mszy św. o godz. 18.00.

2. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na potrzeby Seminarium Duchownego. Również dzisiaj zbierane są ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Nepalu.

3. Przeżywamy maj – miesiąc poświęcony czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są odprawiane, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17.30.

4. Od piątku rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna będzie odprawiana podczas nabożeństw majowych.

5. W sobotę będziemy obchodzili Uroczystość Św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika, patrona Polski i metropolii Warszawskiej. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

6. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Ofiary zbierane tego dnia na tacę będą przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży.

7. Organizujemy wyjazd do Hiszpanii i Francji – zostały już tylko 3 miejsca - zapraszamy.

8. Pragniemy poinformować, że Grupa Inicjatyw i Działań Obywatelskich powołana w celu ufundowania sztandaru miastu Nowy Dwór Mazowiecki w przyszłą niedzielę przeprowadzi zbiórkę przy kościele na ten cel. Szczegóły w gablocie na zewnątrz.

9. W tym tygodniu firma sprzątająca wymyła podłogę w kościele i nałożyła na nią polimery. Wyczyszczono również ławki – nie tylko z brudu, ale (o tym też trzeba powiedzieć – bo to mówi o kulturze osobistej niektórych) i gum do żucia poprzyklejanych do ławek. Dziękuję rodzicom komunijnych dzieci, za to, że pokryli część kosztów tego sprzątania.

10. Informujemy, że w tym miesiącu są jeszcze wolne intencje mszalne

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – nabyć ją można w zakrystii.

Scroll to top