czwartek 21 luty 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE A.D. 2014-11-30

30.11.2014r. - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

1. Dziś rozpoczęliśmy Adwent. W Adwencie w dni powszednie o godz. 6.30 będzie odprawiana Msza Św. ku czci M. Bożej czyli Roraty. Rok liturgiczny, który rozpoczynamy, będziemy przeżywać pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Zapraszamy do wspólnego adwentowego czuwania.
2. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca.
- w I piątek Msza Św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 6.30. Spowiedź rano w czasie Mszy Św. i po południu od godz. 17.30.
- w I sobotę miesiąca Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 6.30. W pierwszą sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy w domach osoby starsze i chore z posługą sakramentalną.
3. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na Seminarium Duchowne naszej Diecezji, a przed kościołem zbierane będą ofiary do na pomoc – dla Kościoła Katolickiego na Wschodzie.
4. W przyszłą niedzielę 7 grudnia w naszej parafii rozpoczniemy dni dorocznej adoracji Najśw. Sakramentu, połączone z rekolekcjami adwentowymi.
- w niedzielę -7 grudnia – porządek Mszy Św. niedzielny
- 8 i 9 grudnia (poniedziałek i wtorek) porządek będzie następujący :
- 6.30 Msza Św. roratnia
/ po Mszy Św. wystawienie Najśw. Sakram. do godz. 10.00 /
- 10.00 Msza Św. z nauką dla dorosłych
/ po Mszy Św. wystawienie Najśw. Sakram. do godz. 16.30 /
- 16.30 Msza Św. z nauką dla dzieci
- 18.00 Msza Św. z nauką dla młodzieży
- 19.30 Msza Św. z nauką dla dorosłych
Okazja do spowiedzi podczas Mszy Św. w poniedziałek i wtorek.
5. Ogłaszamy konkurs na najlepszą szopkę bożonarodzeniową. Szopka ta powinna wykonana rodzinnie – dzieci z rodzicami, z materiałów trwałych. Prace te do kościoła do dnia 13 grudnia (sobota ) i ustawiamy je przy ołtarzu M. Bożej. Prace te podpisujemy. Zachęcamy do udziału w tym konkursie.
6. Od dziś ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Ofiary zbierane będą przeznaczone na cele statutowe. Dziękujemy za ich nabywanie.
7. 16 grudnia (wtorek) o godz. 17.15 organizujemy wyjazd parafialny do Wyższego Seminarium Duchownego na sztukę pt. „Miecz obosieczny” .Występują w niej klerycy III roku. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii, lub w tygodniu w kancelarii. Zachęcamy do wspólnego spędzenia popołudnia. Koszt wyjazdu 12 zł.
8. W zeszłą niedzielę z ofiar do puszek na remont katedry w Sosnowcu zebraliśmy 1.900 zł. Bóg wam zapłać.
9. Jutro o godz. 18.00 Msza Św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z intencjami można składać do puszki przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego
10. W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie Św. Andrzeja Apostoła. W tym dniu swoje imieniny obchodzą nasi Księża – nasz Ks. Proboszcz i Ks. Andrzej. Pragniemy złożyć im najserdeczniejsze i z głębi serc płynące życzenia – Wielu łask Bożych, Darów Ducha Św, obfitości wszelkiego dobra na co dzień, By Bóg zachował was w swojej służbie do końca i miał was w swojej opiece. Szczęść wam Boże.
11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Niech w każdym domu będzie katolickie czasopismo. Są one do nabycia w zakrystii.

Scroll to top