środa 27 maj 2020

Ogłoszenia duszpasterskie 24 05 2020 r

24  .  V  .  2020    -     OGŁOSZENIA     DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. Trwa nowenna do Ducha św. przed Uroczystością Zesłania Ducha św.
 3. W sobotę po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie majowym będzie trwało wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Będzie to czas i okazja do modlitwy, czuwania i błagania Boga o potrzebne dary w Wigilię Zesłania Ducha Św.
 4. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Św. Przypominamy, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy. Kończy się również czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Przypominamy to tym, którzy jeszcze nie byli u spowiedzi wielkanocnej, także dzieciom i młodzieży.
 5. Zachęcamy wszystkich wiernych, aby korzystali coraz odważniej z parafialnej posługi duszpasterskiej, zwłaszcza zaś, aby ci, którzy tego nie uczynili, przystępowali do sakramentu spowiedzi i Komunii świętej, jeszcze w czasie wielkanocnym. Aby zaspokoić głód eucharystyczny i głód Słowa Bożego, zachęcamy do uczestnictwa w Mszy Świętej, nie tylko w niedzielę, ale i w dni powszednie, przy zachowaniu należytych środków bezpieczeństwa sanitarnego.
 6. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest do nabycia nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. Prosimy was bardzo o jego nabywanie zwłaszcza teraz, taki gest solidarności z wydawnictwem i z nami, z parafią. Dostajemy tygodniowo 90 egzemplarzy tego tygodnika. I nie zależnie od tego czy go sprzedamy czy nie musimy płacić, zgodnie z decyzją ks. Biskupa Ordynariusza. A w obecnej sytuacji bez waszej pomocy, bez nabywania tego tygodnika, nie podołamy sami z tymi wydatkami. Za zrozumienie i pomoc będziemy wam wdzięczni. Tak nas mało teraz przychodzi do kościoła, zakupmy więc ten tygodnik nie tylko dla siebie, ale i dla innych naszych znajomych, sąsiadów.

Ogłoszenia duszpasterskie 17 05 2020 r

17  .  V  .  2020    -     OGŁOSZENIA     DUSZPASTERSKIE

 1. Zapraszamy na Nabożeństwa majowe, które są odprawiane w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedziele o godz. 17.15.
 2. W dniu jutrzejszym o godz. 9.00 będzie odprawiona Msza św. Dziękczynna za życie i posługę św. Jana Pawła II w 100 rocznicę Jego urodzin. Zapraszamy.
 3. Również jutro o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. wspólna za zmarłych. Intencje można składać w zakrystii, a ich wyczytywanie rozpoczniemy o godz. 17.50.
 4. O piątku rozpoczyna się nowenna przed Zesłaniem Ducha św.
 5. Przyszła niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 6. Trwa jeszcze okres wielkanocny, choć niedługo on się kończy. Przypominamy o tym, gdyż jest przykazanie kościelne, które mówi – w okresie wielkanocnym przystąpić do spowiedzi i przyjąć komunię św. wielkanocną. Przez ten trwający szczególny czas epidemii, wielu tego nie uczyniło. Dlatego o tym przypominamy i zachęcamy oraz prosimy by to uczynić. Spowiadamy codziennie rano, oraz po południu od godz. 17.30 w salce neokatechumenalnej. Prosimy pojednajcie się z Bogiem.
 7. Powoli wznawiamy działalność kancelarii parafialnej. Kancelaria działa jeszcze w nie pełnym wymiarze. Na razie jest ona czynna tylko w poniedziałek i wtorek w godz. 10.00 – 12.00, a w środę tylko w godz. 16.00 – 17.30 ; by dać możliwość załatwienia różnych spraw. Proszę załatwiając sprawy pamiętać o zasadach epidemicznych – zasady bezpieczeństwa – wchodzi tylko 1 osoba.
 8. Dziękujemy wszystkim wpierającym potrzeby wspólnoty parafialnej, wpłacającym na ten cel ofiary czy to na konto czy przynosząc je osobiście. Bóg wam zapłać za te gesty dobroci i życzliwości.
 9. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest do nabycia nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. Prosimy was bardzo o jego nabywanie zwłaszcza teraz, taki gest solidarności z wydawnictwem i z nami, z parafią. Dostajemy tygodniowo 90 egzemplarzy tego tygodnika. I nie zależnie od tego czy go sprzedamy czy nie musimy płacić, zgodnie z decyzją ks. Biskupa Ordynariusza. A w obecnej sytuacji bez waszej pomocy, bez nabywania tego tygodnika, nie podołamy sami z tymi wydatkami. Za zrozumienie i pomoc będziemy wam wdzięczni. Tak nas mało teraz przychodzi do kościoła, zakupmy więc ten tygodnik nie tylko dla siebie, ale i dla innych naszych znajomych, sąsiadów.

Ogłoszenia duszpasterskie 3 05 2020 r

3  .  V  .  2020    -     OGŁOSZENIA     DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy miesiąc maj, poświęcony czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedziele o godz. 17.15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, ale prosimy też pamiętać o zasadach panujących, związanych z epidemią.
 2. Jutro przypada wspomnienie św. Floriana, patrona naszej Diecezji.
 3. W piątek przypada Uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika, Głównego Patrona Polski. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00 i 18.00. W tym dniu ( piątek ) z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.
 4. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy w tej sytuacji pamiętają o parafii, wpłacając ofiary na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej – czy to na konto parafialne, czy też przynosząc je osobiście. Za te gesty waszej życzliwości i dobroci bardzo wam dziękujemy.
 5. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest do nabycia nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. Prosimy was bardzo o jego nabywanie zwłaszcza teraz, taki gest solidarności z wydawnictwem i z nami, z parafią. Dostajemy tygodniowo 90 egzemplarzy tego tygodnika. I nie zależnie od tego czy go sprzedamy czy nie musimy płacić, zgodnie z decyzją ks. Biskupa Ordynariusza. A w obecnej sytuacji bez waszej pomocy, bez nabywania tego tygodnika, nie podołamy sami z tymi wydatkami. Za zrozumienie i pomoc będziemy wam wdzięczni. Tak nas mało teraz przychodzi do kościoła, zakupmy więc ten tygodnik nie tylko dla siebie, ale i dla innych naszych znajomych, sąsiadów.

Ogłoszenia duszpasterskie 10 05 2020 r.

10  .  V  .  2020    -     OGŁOSZENIA     DUSZPASTERSKIE

 1. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedziele o godz. 17.15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. W czwartek święto św. Macieja, Apostoła; a w sobotę Uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i Metropolii Warszawskiej.
 3. W ciągu tygodnia kościół będzie otwarty od godz. 17.00, a spowiedź będzie od godz. 17.30 w salce neokatechumenalnej przy kościele. Również w niedziele jest tam spowiedź.
 4. Powoli wznawiamy działalność kancelarii parafialnej. Od jutra ( tj. poniedziałku ) kancelaria będzie działała jeszcze w nie pełnym wymiarze. Na razie będzie ona czynna tylko w poniedziałek i wtorek w godz. 10.00 – 12.00, a w środę tylko w godz. 16.00 – 17.30 ; by dać możliwość załatwienia różnych spraw. Proszę załatwiając sprawy pamiętać o zasadach epidemicznych – zasady bezpieczeństwa – wchodzi tylko 1 osoba.
 5. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w tej sytuacji pamiętają o parafii, wpłacając ofiary na potrzeby parafii czy to na konto czy osobiście. Za te gesty waszej życzliwości i dobroci bardzo dziękujemy.
 6. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest do nabycia nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. Prosimy was bardzo o jego nabywanie zwłaszcza teraz, taki gest solidarności z wydawnictwem i z nami, z parafią. Dostajemy tygodniowo 90 egzemplarzy tego tygodnika. I nie zależnie od tego czy go sprzedamy czy nie musimy płacić, zgodnie z decyzją ks. Biskupa Ordynariusza. A w obecnej sytuacji bez waszej pomocy, bez nabywania tego tygodnika, nie podołamy sami z tymi wydatkami. Za zrozumienie i pomoc będziemy wam wdzięczni. Tak nas mało teraz przychodzi do kościoła, zakupmy więc ten tygodnik nie tylko dla siebie, ale i dla innych naszych znajomych, sąsiadów.

Ogłoszenia duszpasterskie 26 04 2020r

26  .  IV  .  2020    -     OGŁOSZENIA     DUSZPASTERSKIE

 1. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek o godz. 7.00 będzie Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.
 2. W najbliższą sobotę będziemy w tym roku obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski za zgodą Stolicy Apostolskiej. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00 i 18.00.
 3. Od piątku rozpoczyna się miesiąc maj, poświęcony ku czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą odprawiane w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedziele o godz. 17.15. Zapraszamy, ale prosimy też pamiętać o zasadach panujących, związanych z epidemią – określona liczba osób w kościele.
 4. W związku ze zwiększeniem liczby osób mogących brać udział w Mszach św. i nabożeństwach – zmieniamy godziny otwarcia kościoła – od jutra tj. od poniedziałku kościół będzie otwarty od godz. 16.00. Tak jak do tej pory pozostaje możliwość skorzystania ze spowiedzi od godz. 17.00.
 5. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w tej trudnej sytuacji pamiętają o parafii i o nas, wpłacając ofiary na potrzeby parafii – czy to na konto parafialne, czy przynosząc je osobiście. Za każdy gest waszej dobroci i życzliwości bardzo wam dziękujemy.
 6. Ze względu na świąteczny charakter dnia – w najbliższy piątek – 1 maja Biskup Ordynariusz udziela wiernym dyspensy od postu.
 7. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest do nabycia nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. Prosimy was bardzo o jego nabywanie zwłaszcza teraz, taki gest solidarności z wydawnictwem i z nami, z parafią. Dostajemy tygodniowo 90 egzemplarzy tego tygodnika. I nie zależnie od tego czy go sprzedamy czy nie musimy płacić, zgodnie z decyzją ks. Biskupa Ordynariusza. A w obecnej sytuacji bez waszej pomocy, bez nabywania tego tygodnika, nie podołamy sami z tymi wydatkami. Za zrozumienie i pomoc będziemy wam wdzięczni. Tak nas mało teraz przychodzi do kościoła, zakupmy więc ten tygodnik nie tylko dla siebie, ale i dla innych naszych znajomych, sąsiadów.

Podkategorie

Strona 1 z 2

Scroll to top