niedziela 9 sierpień 2020

Ogłoszenia duszpasterskie 9 08 2020 r.

9.  sierpnia  .  2020  -  OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Trwa nowenna do Matki Bożej Łaskawej, nasze duchowe pielgrzymowanie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Dziś, oraz w tygodniu o godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, Różaniec, adoracja, oraz zachęcamy potem do pozostania na wieczornej Mszy św.
 2. W piątek przypada wspomnienie św. Maksymiliana Kolbe.
 3. Również w piątek po wieczornej Mszy św. rozpocznie się wystawienie Najświętszego Sakramentu. Trwać ono będzie przez całą noc do godz. 7.00 rano. Zapraszamy was wszystkich i każdego z osobna, wszystkie grupy parafialne do włączenia się w to modlitewne całonocne czuwanie.
 4. W sobotę 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszej Diecezji ten dzień obchodzony jest jako dzień Matki Bożej Zwycięskiej. Tego dnia przeżywać będziemy 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r. zwanej Cudem nad Wisłą. Msze św. w tym dniu będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Po Mszach św. nastąpi poświęcenie ziół i kwiatów.
 5. W tę Uroczystość 15 sierpnia zapraszamy na Msze św. o godz. 10.00 w intencji Ojczyzny i Wojska, które tego dnia obchodzi swoje święto.
 6. Rada Stała KEP i biskupi wskazują jeszcze raz na konieczność dostosowania się do rygorów wprowadzanych przez służby sanitarne, tak, by nie dochodziło do rozprzestrzeniania się koronawirusa. Respektowanie zarządzeń władz państwowych jest naszym obowiązkiem. W tej sprawie chodzi jednak również o wzajemną troskę o nasze zdrowie, naszych bliskich, sąsiadów, znajomych, szczególnie o seniorów i osoby z poważnymi chorobami przewlekłymi, które są najbardziej zagrożone skutkami Covid 19. Zakrywanie ust i nosa w miejscach określonych przez służby sanitarne – w tym w kościołach i kaplicach – jest prostym gestem, który świadczy o odpowiedzialności i dojrzałości. Pokazuje nasze podejście do ewangelicznej zasady miłości bliźniego, o której często w czasie epidemii przypomina nam papież Franciszek.
 7. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest do nabycia nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. Prosimy was o jego nabywanie. W tej całej sytuacji bez waszej pomocy, bez nabywania tego tygodnika, nie podołamy sami z wydatkami. Za waszą pomoc i zrozumienie jesteśmy i będziemy wam wdzięczni.

Ogłoszenia duszpasterskie 12 07 2020 r.

12  .  VII  .  2020  -  OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. W przyszłą niedzielę zapraszamy g godz. 19.00 – 21.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 2. Również w przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na Miva Polska – pomoc polskim misjonarzom pracującym na misjach. O przeprowadzenie tej zbiórki proszę panie z Kółek Różańcowych.
 3. Przypominamy o konieczności przestrzegania obowiązujących państwowych przepisów i norm sanitarno – epidemiologicznych, zwracajmy szczególną uwagę na zachowanie dystansu społecznego i przestrzeganie obowiązku noszenia maseczek w kościele.
 4. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest do nabycia nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. Prosimy was bardzo o jego nabywanie, o taki gest solidarności z wydawnictwem, z nami, z parafią. W obecnej sytuacji bez waszej pomocy, bez nabywania tego tygodnika, nie podołamy sami z wydatkami. Za zrozumienie i pomoc będziemy wam wdzięczni.
 5. Po ostatnich ulewach okazało się, że w dwóch miejscach przecieka nam dach kościoła. Rozpoczęliśmy już naprawę, trwają teraz prace blacharskie na kościele.

Ogłoszenia duszpasterskie 21 06 2020 r.

21  .  VI  .  2020  -  OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj w sposób szczególny modlimy się w intencji kierowców, a po Mszach św. jest poświęcenie pojazdów.
 2. Również dzisiaj zbierane są ofiary do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granica. Za ofiary dziękujemy.
 3. Dziś III Niedziela miesiąca, w godz. 19.00 – 21.00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja. Zapraszamy.
 4. Przypominamy dzieciom i młodzieży o spowiedzi na zakończenie roku szkolnego.
 5. W środę przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
 6. Od przyszłej niedzieli ( 28.06 ) wraz z końcem roku szkolnego i rozpoczęciem wakacji zmienia się porządek Mszy św. w niedziele – nie będzie Mszy św. o godz. 13.00 aż do końca sierpnia, a kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałki, wtorki, środy od godz. 16.00 do 17.30 a w piątki od godz. 10.00 do 12.00.
 7. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek, wtorek, środę i piątek od godz. 10.00 do 12.00 oraz w poniedziałek i środę od godz. 16.00 do 17.30.
 8. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest do nabycia nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. Prosimy was bardzo o jego nabywanie zwłaszcza teraz, taki gest solidarności z wydawnictwem i z nami, z parafią. Dostajemy tygodniowo 90 egzemplarzy tego tygodnika. I nie zależnie od tego czy go sprzedamy czy nie musimy płacić, zgodnie z decyzją ks. Biskupa Ordynariusza. A w obecnej sytuacji bez waszej pomocy, bez nabywania tego tygodnika, nie podołamy sami z tymi wydatkami. Za zrozumienie i pomoc będziemy wam wdzięczni.

Ogłoszenia duszpasterskie 28 06 2020 r.

28  .  VI  .  2020  -  OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Począwszy od dzisiaj w okresie wakacyjnym nie będzie Mszy św. w niedziele o godz. 13.00. Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki, wtorki, środy od godz. 16.00 do 17.30 a w piątki od godz. 10.00 do 12.00. W czwartki i soboty jest nieczynna.
 2. Na okres wakacyjny zostaje zawieszone wydawanie gazetki parafialnej.
 3. Jutro 29 czerwca przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Czcimy ich razem, bo są dwoma filarami Kościoła. W tym dniu wierni posługujący się dewocjonaliami poświęconymi przez Papieża lub Biskupa mogą dostąpić łaski odpustu. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Taca zbierana tego dnia przeznaczona jest na konserwację bazyliki św. Piotra.
 4. Przed nami ostatnie dni czerwca. Nabożeństwa czerwcowe dziś o godz. 17.15, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 6.30, a po południu od godz. 17.00. W sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne.
 7. Wszystkim wyjeżdżającym na wypoczynek życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku. Pamiętajmy o codziennej modlitwie. Zadbajmy także o to, by w każdą niedzielę uczestniczyć we Mszy św.
 8. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest do nabycia nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. Prosimy was bardzo o jego nabywanie zwłaszcza teraz, taki gest solidarności z wydawnictwem i z nami, z parafią. W obecnej sytuacji bez waszej pomocy, bez nabywania tego tygodnika, nie podołamy sami z tymi wydatkami. Za zrozumienie i pomoc będziemy wam wdzięczni.

Ogłoszenia duszpasterskie 14 05 2020 r.

14  .  VI  .  2020    -     OGŁOSZENIA     DUSZPASTERSKIE

 1. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała – błogosławieństwo wianków.
 2. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Podczas nabożeństwa czerwcowego odmówimy akt wynagrodzenia Sercu Jezusowemu. Za publiczne odmówienie go w tym dniu można zyskać odpust zupełny. Jest to dzień modlitw o świętość kapłanów. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje post.
 3. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.
 4. W niedzielę 21 czerwca będziemy się modlić w intencji kierowców, a po Mszach św. będzie poświęcenie pojazdów. Zapraszamy.
 5. Informujemy, że wraz z końcem roku szkolnego i rozpoczęciem wakacji zmienia się porządek Mszy św. niedzielnych. Począwszy od 28 czerwca nie będzie Mszy św. o godz. 13.00 aż do końca sierpnia, ulegną też zmianie godziny pracy kancelarii parafialnej.
 6. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek, wtorek, środę i piątek od godz. 10.00 do 12.00 oraz w poniedziałek i środę od godz. 16.00 do 17.30.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 będzie odprawiona Msza św. w 60 rocznicę święceń kapłańskich, naszego parafianina Ks. Prałata Tadeusza Armijaka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i dziękczynienia Bogu.
 8. Również w przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granica.
 9. Zapraszamy wszystkich kandydatów, ministrantów i lektorów na zbiórkę w sobotę ( 20 czerwca ) o godz. 9.00.
 10. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest do nabycia nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. Prosimy was bardzo o jego nabywanie zwłaszcza teraz, taki gest solidarności z wydawnictwem i z nami, z parafią. Dostajemy tygodniowo 90 egzemplarzy tego tygodnika. I nie zależnie od tego czy go sprzedamy czy nie musimy płacić, zgodnie z decyzją ks. Biskupa Ordynariusza. A w obecnej sytuacji bez waszej pomocy, bez nabywania tego tygodnika, nie podołamy sami z tymi wydatkami. Za zrozumienie i pomoc będziemy wam wdzięczni.

Podkategorie

Strona 1 z 4

Scroll to top