niedziela 9 sierpień 2020

Schola

Schola parafii Św. Michała Archanioła zajmuje się oprawą muzyczną niedzielnej Mszy św. o godz. 10:00. Tworzą ją osoby uczęszczające do gimnazjum, szkół średnich oraz studenci. Nasz śpiew można usłyszeć również podczas adoracji, która ma miejsce w trzecią niedzielę każdego miesiąca w godz. 19:00-21:00. Wcześniej spotykamy się wszyscy na próbach śpiewu w salce oazowej na starej plebanii. Zdarza nam się śpiewanie podczas ceremonii ślubnych, na prośbę pary młodej. Oprócz tego śpiewamy podczas Triduum Paschalnego, a także prowadzimy Jutrznię w Wielki Piątek i Sobotę.

Próby do niedzielnej Mszy św. odbywają się w każdą środę i sobotę o godz. 19:00.

Zachęcamy wszystkich do śpiewania podczas Mszy św. i adoracji. Oprócz pieśni granych na organach, śpiewamy także przy gitarze. Św. Augustyn twierdził, że ,,kto śpiewa, ten dwa razy się modli”, więc zapraszamy do przeżywania niedzielnej Eucharystii, wielbiąc Pana Boga śpiewem. Zawsze oddajemy się w modlitwie pod opiekę św. Cecylii, która jest patronką muzyki kościelnej. Szczególnie zaproszenie kierujemy dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.

Nasz repertuar jest różny: od pieśni gitarowych, po tradycyjne, również śpiewane na 4 głosy.

Podczas prób panuje miła atmosfera. Nie tylko śpiewamy razem, ale też spędzamy ze sobą czas. Zachęcamy każdą młodą osobę do włączenia się w Scholę. Wspólnie możemy zadbać o piękną oprawę muzyczną liturgii.

 

 

 

Koło Żywego Różańca

„Różaniec to moja ulubiona modlitwa! (...). Wspaniała w swej prostocie i głębi.”
bł. Jan Paweł II

Koło Żywego Różańca w naszej parafii p.w. w. św. Michała Archanioła zostało założone w 1957 r. przez Ketlińską Wacławę. W 2007 r. obchodziliśmy 50-lecie istnienia wspólnoty. Ufundowaliśmy z tej okazji chorągiew z wizerunkiem św. Michała Archanioła.

Czytaj więcej: Koło Żywego Różańca

Neokatechumenat

Grupa I – Spotkania w poniedziałki od godz 19.00
Msza św. w soboty od godz 19.00

Grupa II – Spotkania w środy od godz.19.00
Msza św. w soboty od godz 19.00

Kościół Domowy

W naszej parafii działa krąg Domowego Kościoła -  rodzinnej gałęzi Ruchu Światło - Życie. Patronem kręgu jest św. Dominik Savio. Do kręgu należy 6 małżeństw.
Domowy Kościół pomaga małżonkom sakramentalnym czerpać z łaski i mocy z sakramentu małżeństwa, uczy,  jak żyć tym sakramentem i celebrować go przez całe życie. Łączy on w sobie charyzmaty Ruchu Światło-Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre - Dame, od którego przejął ideał duchowości małżeńskiej, czyli dążenia ku Bogu w jedności ze współmałżonkiem.

Duchowość małżeńska proponowana w ramach Domowego Kościoła jest realizowana poprzez przyjęcie elementów formacyjnych nazywanych zobowiązaniami - darami. Są to: codzienna modlitwa osobista połączona z lekturą Pisma Świętego, regularne spotkanie ze słowem Bożym, codzienna modlitwa małżeńska jako wspólne stawanie przed Panem, codzienna modlitwa rodziny jako wspólnoty zanurzonej w Bogu, comiesięczny dialog małżeński i wynikająca z niego reguła życia (systematyczna praca nad sobą), uczestnictwo w comiesięcznych spotkaniach formacyjnych kręgu (grupa 4-7 małżeństw), uczestnictwo przynajmniej raz w roku w rekolekcjach formacyjnych.  Zobowiązania nie są celem samym w sobie, ale prowadzą do budowania jedności małżeństwa oraz przybliżają wszystkich domowników do Boga.

Osoby które chciałby uzyskać więcej informacji o Domowym Kościele, prosimy o kontakt z opiekunem kręgu ks. Andrzejem Gaworem lub bezpośrednio z parą odpowiedzialną za rejon Legionowo wspólnoty domowego Kościoła: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Spotkania Wspólnoty odbywają się raz w miesiącu - w niedzielę od godz. 15.00 do 17.45

LINKI:

informacje o naszym rejonie Legionowo:

http://www.dklegionowo.info/

informacje o naszym rejonie na stronie diecezjalnej:

http://wpraga.oaza.pl/domowy-kosciol/dk-rejony/rejon-legionowo---para-rejonowa-anna-i-dariusz-czapscy

informacje o Domowym Kościele na stronie diecezjalnej: http://wpraga.oaza.pl/dk

informacje o Domowym Kościele na stronie krajowej:

http://www.dk.oaza.pl/


Oaza

Spotkania odbywają się w piątki o godz 19:00. Wspólnota buduje swoją wiarę poprzez modlitwę, dobry film, katechezę. Pomaga bierzmowanym wejść na drogę dojrzałej wiary.

http://www.oaza.pl/

Więcej artykułów…

  1. Chór
Scroll to top